
Sodalit (kamień niebieski) – minerał z gromady krzemianów, zaliczany do skaleniowców.
Należy do minerałów rzadkich, rozpowszechnionych tylko w niektórych rejonach Ziemi.
Nazwa pochodzi od „soda”, nawiązuje do sodu, ważnego składnika tego minerału oraz gr. lithos = kamień, skała.
Miejsca występowania: największe jego zasoby znajdują się w USA, Brazylii, Birmie, Indiach, Kanadzie, Namibii, Tadżykistanie, Rosji, Potugali, Niemczech, Grenlandii, Rumunii, Włoszech i Boliwii.
Znak zodiaku: panna, strzelec
Czakry, na które działa: piąta i szósta czakra
Organy, na które działa: Sodalit utrzymuje w równowadze metabolizm, uzupełnia wapń oraz czyści system limfatyczny i poszczególne organy. Stymuluje układ odpornościowy. Naprawia szkody spowodowane przez promieniowanie i bezsenność. Leczy szyję, struny głosowe oraz krtań. Pomaga przy chrypce oraz zaburzeniach trawienia. Obniża gorączkę, ciśnienie oraz stymuluje wchłanianie płynów w organizmie.
Właściwości: Sodalit to kamień racjonalnego myślenia, prawdy i komunikacji. Łączy logikę z intuicją i otwiera bramę duchowi, lub przynosi informacje z wyższej strefy na poziom cielesny. Stymuluje czynność szyszynki oraz trzeciego oka. Pogłębia medytacje. Po zanurzeniu się w medytacji wywołanej przez sodalit, wasza myśl potrafi zrozumieć aktualne okoliczności waszego życia. Jest to kamień, który zachęca swojego właściciela do poszukiwania prawdy i ideałów, które zmuszają go do pozostawania wiernym samemu sobie i wszystkiemu, w co wierzy. Sodalit usuwa zanieczyszczenie elektromagnetyczne i dobrze jest położyć go na komputerze, by ograniczał jego promieniowanie. Pomaga ludziom, którzy są wrażliwy na „syndrom chorych budynków“ (zespół objawów związanych z bólem głowy, zawroty głowy, nudności, uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz całkowite wyczerpanie, które są związane z budynkami z zanieczyszczonym powietrzem, złą wentylacją lub negatywnymi energiami) lub smog elektromagnetyczny.
Kamień ten jest bardzo przydatny przy pracy zespołowej, bo przynosi harmonię, solidarność oraz świadomość wspólnego celu. Wzmacnia zaufanie oraz spójność członków grupy
Źródło: https://pl.wikipedia.org/














