Kaboszony, to wypukłe z jednej strony kamienie ozdobne przeznaczone do oprawy jubilerskiej w różnych kształtach. Oszlifowane, zarówno  gładkie i fasetowane. Wykorzystuje się je m.in. do naszyjników, broszek i innych elementów biżuterii.
Na naszej stronie dostępne są zarówno kamienie naturalne i kamienie syntetyczne.

Kaboszony – co to za kamienie?

Kaboszon to oszlifowany kamień, który ma obły kształt i gładko wypolerowaną powierzchnię. Kaboszony przeważnie są koliste, owalne lub eliptyczne, miewają też kształty nieregularne. Spód kamienia może być płaski, wklęsły lub wypukły. Wykorzystuje się je przy tworzeniu broszek, naszyjników i pierścionków.

Co to jest szlif kaboszonowy?

Szlif kaboszonowy uważany jest za najstarszy rodzaj szlifu. Charakteryzuje się tym, że nadaje kamieniom obłe kształty, bez naroży, ścianek i ostrych krawędzi. Szlif kaboszonowy wydobywa z kamienia to, co w nim najbardziej niezwykle: ładny rysunek, migotliwość i inne niesamowite efekty optyczne.

Kaboszony – kamienie o niezwykłych cechach

W naszym sklepie Kamieniołomy znajdziesz wiele oryginalnych kaboszonów, które możesz wykorzystać przy produkcji biżuterii. Sięgnij po te, które najlepiej pasują do Twoje jubilerskiej wizji. Kaboszony różni np. różnobarwna poświata, przenikanie tęczowych barw, odblaski, połyskujące pasemka i plamy, efekt gwiazdy czy kociego oka, wrostki przypominające krajobrazy. Które wybierasz?

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium