Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

 

 

 

Lepidolit

Lepidolit  jest rzadkim minerałem należącym do gromady krzemianów, zaliczany do grupy mik litowych. Jest rozpowszechniony tylko w niektórych rejonach Ziemi.

Nazwa pochodzi od gr. lepis (lepidon) = łuska i lithos = skała (kamień); nawiązuje do częstych drobnołuseczkowych skupień tego minerału

Występowanie: Rosja – Ural, USA – Pala, Kalifornia, Kolorado, Maine, Brazylia, Zimbabwe, Madagaskar, Finlandia, Włochy, Australia, w Polsce: znajdowany w druzach pegmatytowych w Karkonoszach.

Lepidolit — kamień do Twoich projektów

W sklepie internetowym kamieniołomy.pl oferujemy w sprzedaży kamień lepidolit na sznurku cieniowany, gładki i w kształcie talarków. Jego wyjątkowy blask i tekstura rewelacyjnie nadają się do wykorzystania w tworzeniu amuletów. Uważa się, że lepidolit posiada moc oczyszczania negatywnej energii, co czyni go idealnym kamieniem do medytacji.

Lepidolit a znaki zodiaku

W astrologii lepidolit jest często powiązany ze znakiem zodiaku Wagi. Mówi się, że jego właściwości równowagi, harmonii i spokoju idealnie współgrają z cechami charakterystycznymi dla osób urodzonych pod tym zodiakiem.

Lepidolit — biżuteria

Jeśli chodzi o biżuterię, polecamy lepidolit do tworzenia naszyjników czy kolczyków. Dobrze będzie się prezentować również w formie delikatnych zawieszek do bransoletek lub jako centralny element ozdobny w kompozycji z innymi kamieniami naturalnymi.

Zachęcamy do przejrzenia całej oferty w sklepie kamieniołomy.com i zakupu lepidolitu oraz dobrania innych kamieni uzupełniających własnoręcznie robioną biżuterię

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium