Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Agat Tybetański

Agat tybetański o wyjątkowym wyglądzie

Ten popularnie stosowany do wyrobu biżuterii kamień jest odmianą chalcedonu. Jego nazwa wywodzi się od miejsca pochodzenia. Wydobywany jest w Tybecie oraz w Nepalu. Charakteryzuje się wyjątkowym wyglądem — powierzchnia kamienia nie jest jednolita. Jaśniejsza baza stanowi tło dla kontrastowych plam i wstęg, rozmieszczonych w sposób nieregularny, ale często przypominających geometryczne kształty. 

Agat tybetański nazywany kamieniem sukcesu

Uważa się, że kamień ten sprzyja przyciąganiu dobrej energii oraz zachowaniu równowagi emocjonalnej, przez co ułatwia medytację. Według wielu opinii pomaga w podejmowaniu wyzwań i dążeniu do celu, dzięki czemu znany jest jako kamień pomyślności. W kulturze Tybetu jest wykorzystywany jako amulet. 


W sklepie Kamieniołomy.pl znajdziesz doskonałe do tworzenia własnej biżuterii sznury kamieni, na które nawleczone są różnej wielkości i kształtu koraliki. Agat tybetański to kamień, który może zachwycać! Sprawdź naszą ofertę!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium