Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Kwarc Szary

Szary kwarc — czym się charakteryzuje?

Szary kwarc jest powszechnie występującą odmianą krzemienia, swoją nazwę zawdzięcza szaro-niebieskiemu lub szaro-fioletowemu odcieniowi. Składa się głównie z dwutlenku krzemu, a jego wyjątkowa barwa jest wynikiem obecności domieszek innych substancji. Ten szary kamień jest dosyć twardy i trudny do zarysowania. Jego właściwości fizyczne i piękny wygląd sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany do produkcji wyrobów jubilerskich, takich jak bransoletki, naszyjniki czy kolczyki. 

Jakie właściwości przypisuje się szaremu kwarcowi?

Uważa się, że kamień ten ma kojący wpływ na psychikę człowieka, uspokajając nerwy i wpływając pozytywnie na wewnętrzną energię. Może być przydatnym amuletem dla osób niezdecydowanych i obawiających się zmian, ponieważ ułatwia podejmowanie decyzji. Według medycyny niekonwencjonalnej pobudza płodność oraz wspomaga leczenie chorób serca i nerek. 

Jeśli uważasz, że szary kwarc to kamień odpowiedni dla Ciebie, możesz wybierać spośród sznurów dostępnych w sklepie Kamieniołomy.pl w różnych kształtach i rozmiarach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium