Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Bursztyn

Jak powstaje bursztyn?

Jest to organiczny kamień szlachetny, nazywany również jantarem lub amberem. Powstaje ze skamieniałej żywicy wyciekającej z pni drzew. Potrzeba milionów lat, aby w procesie mineralizacji zamieniła się w bursztyn – dlatego jest to kamień tak bardzo ceniony. 

Jantar występuje na wszystkich kontynentach poza Antarktydą. Obecnie na świecie znane jest około 60 gatunków bursztynu, z czego jednym z najbardziej cenionych jest bursztyn bałtycki. Największe jego ilości występują we wschodniej części wybrzeża Bałtyku, również w Polsce, ale aż 90% złóż zlokalizowanych jest w rosyjskim obwodzie królewieckim.

Jakie właściwości przypisuje się bursztynom?

Dla osób, które wierzą w metafizykę, bursztyn może nie tylko zachwycać swoją urodą, ale również mieć wyjątkowe znaczenie. Dzięki sposobowi, w jaki powstaje, uważa się, że jest symbolem początku. Zamknięte w nim wewnętrzne ciepło i promieniowanie słoneczne według opinii wielu osób pomaga w osiągnięciu życiowych sukcesów oraz chroni przed problemami. 

Bursztyn — zastosowanie w medycynie naturalnej

W wielu kulturach temu kamieniowi przypisywano właściwości lecznicze — według wierzeń bursztyn pomaga w samoleczeniu i przyspiesza procesy regeneracji organizmu. Z tego powodu wytwarza się między innymi nalewkę i maści z jantaru. Wyciągi z bursztynu można znaleźć również w kosmetykach naturalnych. 

Czym wyróżnia się bursztyn?

Jego wyjątkowy wygląd sprawia, że od wieków tworzona jest z niego biżuteria. Kamień ten charakteryzuje się nietuzinkową barwą. Chociaż najbardziej popularne są bursztyny w barwach pomarańczowo-brązowych, występują również bursztyny w odcieniach koloru zielonego, niebieskiego, a nawet przezroczyste. 


W naszym sklepie znajdziesz sznury bursztynów w różnych kształtach i rozmiarach, o różnym wykończeniu. Koraliki z bursztynu możesz wykorzystać do stworzenia własnych ozdób — bransoletka lub naszyjnik z tego kamienia z pewnością będą prezentować się przepięknie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu Kamieniołomy.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium