PÓŁFABRYKATY

Niezbędne półfabrykaty do wyrobu biżuterii

Jeśli tworzenie biżuterii to Twoja pasja, zajrzyj do naszego sklepu Kamieniołomy. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne akcesoria do wyrobu kolczyków, naszyjników, bransoletek i innych precjozów. Złote i srebrne półfabrykaty dobrej jakości pozwolą Ci wykreować małe dzieła sztuki. Jubilerskie dodatki połącz z kamieniami szlachetnymi, perłami, chwostami – robienie biżuterii jeszcze nigdy nie było tak proste.

Przydatne elementy do biżuterii – akcesoria do kolczyków

Bigle to elementy kolczyków, które przeplatamy przez dziurki w uszach. Mogą być zamknięte (typu angielskiego) lub otwarte. Te drugie należy dodatkowo zabezpieczyć, aby nie wysunęły się z ucha. Do tego celu służą baranki, czyli metalowe lub silikonowe zatyczki. Ich nazwa nawiązuje do kształtu, który przypomina baranie rogi. Ozdobne elementy kolczyków możemy podczepić do sztyftów – po włożeniu w ucho również trzeba zabezpieczyć je barankiem.

Półfabrykaty do biżuterii – elementy bransoletek i naszyjników

Najczęściej używane elementy do wyrobu biżuterii to ogniwka. Te małe kółeczka mogą być zaciskowe lub mieć postać sprężynki. Warto zaopatrzyć się też w kuleczki, które oddzielą od siebie ozdobne koraliki. Łapacze (inaczej jabłuszka) wykorzystasz do sprytnego ukrycia supełków i wiązań na jedwabnej nici jubilerskiej. Łapaczki złożone są z dwóch półkul, które po zamknięciu mają postać kulki. Przydadzą się też krawatki służące do podwieszania dekoracyjnych detali.

Inne potrzebne rzeczy do robienia biżuterii

Każdą bransoletkę czy naszyjnik musimy wyposażyć w zapięcie. Najpopularniejszy typ zapięcia to karabińczyk – jest łatwy w codziennym użytkowaniu i wytrzymały, więc nie ma obawy, że zgubisz swój ulubiony wisiorek. Możesz też wybrać zapięcie federing, które kształtem przypomina kółeczko. Niezwykle elegancko prezentuje się zapięcie typu toggle. Jest złożone z dwóch części – okrągłego elementu i delikatnego patyczka, który przekłada się przez kółko. Do wyrobów jubilerskich możesz też wykorzystać zapięcia szufladkowe i z zatrzaskiem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium