Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Chryzopraz koraliki

Chryzopraz jest najcenniejszą odmianą chalcedonu z uwagi na zieloną barwę i przejrzystość. Nazwa kamienia pochodzi od połączenia greckich słów chrysos - złoto i prasinos - zielonkawy, co wskazuje na jego barwę. Barwa wywołana jest domieszką niklu, której cechą charakterystyczną jest wyblaknięcie podczas ogrzewania lub długotrwałego naświetlania promieniami słonecznymi.

Występowanie: USA, Rosja, Australia, Brazylia, Polska.

 

W naszym sklepie oferujemy biżuterię z chryzoprazu – pięknego i rzadkiego kamienia o niezwykłych jasnozielonych barwach. Chryzopraz jest zielonym kwarcem, który ma wiele zastosowań w przemyśle jubilerskim dzięki swojej intensywnej barwie i unikalnemu wyglądowi.

Chryzopraz – piękny kamień naturalny o niezwykłej symbolice

Wierzono, że chryzopraz miał określone właściwości, takie jak poprawa samopoczucia, zwiększenie kreatywności i wprowadzenie uspokojenia, tak w ciało, jak i w umysł. W naszej ofercie znajdują się sznury z chryzoprazu o różnych rozmiarach kamieni, idealne do tworzenia własnej, unikalnej biżuterii naturalnej.

Mamy w asortymencie chryzopraz do tworzenia takich ozdób jak naszyjniki, bransoletki czy zawieszki na łańcuszku. Chryzopraz jest również często wykorzystywany jako kamień do tworzenia amuletów i talizmanów, które – jak wierzy wiele osób – mają pomóc w ochronie przed negatywnymi energiami i przyciągnięciu pozytywnych wibracji. Zapraszamy do przeglądania naszej kolekcji sznurów z chryzoprazu i znalezienia idealnej biżuterii dla siebie lub na prezent dla bliskiej osoby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium