Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

 

 

 

Granat Hessonit

Hessonit zwany inaczej essonitem lub kamieniem cynamonowym jest odmianą grossularu. Występuje w barwie żółtej i brunatnej. 

Wystepowanie: Sri Lanka, Kanada, USA, Meksyk, Brazylia, Madagaskar, Niemcy, Czechy.

Granat hessonit już od starożytności był wykorzystywany do tworzenia biżuterii. Jako rzadki minerał jest częstym celem kolekcjonerów. U nas znajdziesz go w postaci koralików gotowych do wykonywania bransoletek i naszyjników. Polecamy hessonit w różnych kształtach i wielkościach, nawleczony na sznur bez zapięcia.

Pochodzenie i właściwości hessonitu

Hessonit to rzadko występująca odmiana grossularu - również rzadkiego minerału zaliczanego do grupy granatów. Hessonit znajdziemy też pod nazwą essonit, kanel lub kamień cynamonowy. Występuje w Sri Lance, Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, Niemczech, Czechach i na Madagaskarze.

W jubilerstwie jest ceniony za intensywny kolor, przejrzystość i dużą odporność na zarysowania. Dawne kultury Sri Lanki i Indii uznawały go kamień mądrości, dobrobytu i ochrony. Miłośnicy kamieni naturalnych wierzą, że hessonit przyciąga energią pozytywną i chroni przed negatywną, podnosi poczucie własnej wartości i pewność siebie, przyspiesza progres w sferze zawodowej i podnosi status społeczny. Ponadto uważa się, że poprawia więzi i zrozumienie międzyludzkie oraz usprawnia intuicję.

Hessonit dostępny w sklepie Kamieniolomy.pl

Złocisty kolor hessonitu pozwoli Ci na wykonanie pięknej biżuterii, która jednocześnie stanie się amuletem noszącej ją osoby. W ofercie znajdziesz hessonit w formach:

  • cieniowany owal fasetowany,
  • moneta fasetowana,
  • nieregularny talarek,
  • kula diamentowy szlif (4, 6 i 8,5 mm).

Połącz granat hessonit z innymi kamieniami - sprawdź cały nasz asortyment.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium