Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Heliotrop jego nazwa pochodzi od połączenia dwuch słów helios czyli słońce i tropein, czyli obracać ( jest to aluzja do czerwonych refleksów, jakie daje w słońcu oszlifowany kamień, podczas obracania po zanurzeniu w wodzie.

Heliotrop jest odmianą chalcedonu o zabarwieniu zielonym z licznymi krwisto - czerwonymi lub pomarańczowymi plamkami, które pochodzą od wrostków tlenków żelaza.

 

Występowanie: Indie, Chiny, Rosja, Syberia, Pakistan, Australia, Wielka Brytania, Szkocja, Niemcy, Czechy, Brazylia. 

* Stosowana często nazwa krwawnik jest nieprawidłowa. 

 

 

Heliotrop koraliki

Czym jest heliotrop?

Jest to minerał będący odmianą chalcedonu, występujący w wielu regionach świata, również w Polsce. Ma charakterystyczną ciemnozieloną barwę. Dzięki zawartości tlenku żelaza na jego powierzchni zaobserwować można delikatne czerwone plamki, kropki lub paski. Biżuteria wykonana z heliotropu, dzięki którego niepowtarzalnej urodzie staje się wyjątkowa i oryginalna. Sznury heliotropów będą pięknie prezentować się jako naszyjnik lub bransoletka, ale mogą posłużyć również do wykonania innych ozdób. 

Heliotrop – kamień, który ma wyjątkowe właściwości

Nazwa tego minerału pochodzi od greckiego słowa helios, które oznacza słońce. Istnieje przekonanie, że posiada magiczne cechy, między innymi przyciąga energię słoneczną. Uważa się, że heliotrop jest kamieniem odwagi i zwycięstwa. 


Niezależnie od tego, czy wierzysz w metafizyczne znaczenie kamieni szlachetnych, czy po prostu szukasz oryginalnej biżuterii, z pewnością w naszej ofercie znajdziesz sznur, który trafi w Twój gust. Zapraszamy do zakupów w sklepie Kamieniołomy.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium