Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Pietersyt

  • SALE
Pietersyt kostka fasetowana ok. 4,5x4,5mm Pietersyt kostka fasetowana ok. 4,5x4,5mm
Producent: Kamieniołomy
Cena: 78,32 zł 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • SALE
Pietersyt kula fasetowana ok. 2,5mm Pietersyt kula fasetowana ok. 2,5mm
Producent: Kamieniołomy
Cena: 39,60 zł 45,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • SALE
Pietersyt kula fasetowana ok. 3mm Pietersyt kula fasetowana ok. 3mm
Producent: Kamieniołomy
Cena: 39,60 zł 45,00 zł
zobacz więcej
  • SALE
Pietersyt kula fasetowana ok. 4,5mm Pietersyt kula fasetowana ok. 4,5mm
Producent: Kamieniołomy
Cena: 57,20 zł 65,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • SALE
Pietersyt oponka fasetowana ok. 4x3mm Pietersyt oponka fasetowana ok. 4x3mm
Producent: Kamieniołomy
Cena: 51,92 zł 59,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • SALE

Kamień pietersyt — podstawa wyjątkowej, niepowtarzalnej biżuterii!

Pietersyt to rzadki minerał, który jest wydobywany w Namibii oraz w Chinach. Jest odmianą tygrysiego oka i tak jak ono pod wpływem padających na jego powierzchnię promieni, zachwyca pięknym blaskiem, przypominającym wizualnie źrenicę dzikiego zwierzęcia. 

Ten kamień ma z reguły odcienie brązu, złota lub pomarańczowego. Jednak jego powierzchnia nie jest jednolita. Sposób w jaki powstaje, sprawia, że tworzą się na nim charakterystyczne, różnokolorowe smugi o różnym położeniu. Dzięki temu każdy pietersyt nieco się od siebie różni, a stworzona z nim biżuteria zachwyca oryginalnym, niepowtarzalnym wyglądem.

Pietersyt: właściwości

Niektórzy wierzą, że ten kamień pomaga w oderwaniu się od opinii innych i skupieniu się na własnych przemyśleniach. Z tego względu to świetny prezent dla bliskiej osoby lub dla siebie samej. Prawdopodobnie sprawdzi się w momencie, w którym stoimy przed ważną decyzją i chcemy ją podjąć indywidualnie, zgodnie z naszą intuicją.

Neutralne kolory pietersytu pasują do większości innych barw, dlatego łatwo go wkomponować w codzienne stylizacje. Ponadto jest on też dość twardy, a więc odporny na zarysowania. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i zakupu trwałych oraz pięknych koralików!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium