Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Kyanit

Kyanit — co wyróżnia ten kamień?

Kyanit, w Polsce znany również jako cyjanit, to minerał o charakterystycznym wyglądzie. Ma głęboko niebieskie lub niebiesko-zielone zabarwienie. Jego nazwa związana jest właśnie z tą wyjątkowym kolorem, ponieważ kyanos w języku greckim oznacza niebieski. Ten kamień szlachetny ceniony jest nie tylko ze względu na swój przepiękny odcień, ale również nietypowy kształt — tworzy kryształy w formie blaszek lub kolumn, które doceniają kolekcjonerzy. 

Jakie magiczne właściwości przypisuje się kyanitom?

Uważa się, że jest to jeden z nielicznych kamieni, który nie gromadzi negatywnych mocy, dlatego nie wymaga oczyszczania energetycznego. Według wierzeń pomaga naprawiać zniszczone relacje międzyludzkie, sprzyjając rozwiązywaniu sporów i otwierając nowe drogi komunikacji, również te telepatyczne. Zgodnie z opiniami miłośników ezoteryki, harmonizuje wszystkie czakry i pozwala wejść na wyższy poziom świadomości. Według twierdzeń medycyny niekonwencjonalnej sprzyja zwalczaniu bólu głowy i poprawia działanie tarczycy. Szczególne korzyści z noszenia tego kamienia mogą czerpać osoby, których znak zodiaku to Byk, Baran i Wodnik. 

Biżuteria wykonana z użyciem kyanitu jest piękna i oryginalna. Sznur kyanitu będzie wspaniale wyglądać jako bransoletka, ale możesz też stworzyć z nich własny naszyjnik czy kolczyki. W sklepie Kamieniołomy.pl znajdziesz szeroki wybór sznurów kamieni naturalnych i syntetycznych — na pewno któryś z nich szczególnie przyciągnie Twoją uwagę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium