Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Agat Czarny

Agat czarny — jak powstaje?

Proces powstawania tego kamienia szlachetnego zachodzi tylko w specyficznych warunkach, w tak zwanych pustkach. Są to wolne przestrzenie, które tworzą się w skałach wulkanicznych podczas zastygania lawy. W tych pustkach z roztworów krzemionki i minerałów krystalizują się agaty czarne.

Jakie właściwości ma agat czarny?

Niektórzy przypisują naturalnym kamieniom właściwości magiczne. Z pewnością dla wielu osób czarny agat to nie jest zwykły kamień. Właściwości, jakie od wieków przypisuje się temu minerałowi to przede wszystkim równoważenie energii w otoczeniu. Uważa się, że pomaga on zachować spokój i rozładowywać stres. 

 Osoby, dla których metafizyka ma mniejsze znaczenie, sznur kamieni to przede wszystkim piękna biżuteria. Dostępne w naszej ofercie sznury agatów czarnych w różnych kształtach i wielkościach mogą być wykorzystane jako bransoletka czy naszyjnik

Szeroki wybór produktów w sklepie Kamieniołomy.pl sprawi, że z pewnością znajdziesz model, który wpadnie Ci w oko! Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium