Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Tanzanit

Tanzanit — rzadki minerał, który pięknie odbija światło

Tanzanit jest rzadkim minerałem (występuje tylko w jednym miejscu na świecie — w Tanzanii), który przybiera wiele odcieni niebieskiego: od błękitnego, przez fioletowy po granat. Wyjątkowość tego kamienia polega jednak nie tylko na jego ograniczonych zasobach, ale również na tym, w jaki sposób odbija światło. W zależności od tego, pod jakim kątem padają na niego promienie, pojawiają się na nim refleksy w różnych kolorach: od jasnofioletowych po jasnoróżowe.

Tanzanit: znaczenie

Wiele osób wierzy, że ten rzadki kamień symbolizuje miłość, mądrość i bogactwo. Natomiast w psychologii kolorów uważa się, że niebieski wpływa na ludzi relaksująco i uspokajająco. Ponadto uważa się, że tanzanit sprzyja niektórym znakom zodiaku: Rakowi, Skorpionowi, Rybom, a także Baranowi. 

Biżuteria z tanzanitem będzie więc świetnym prezentem dla kogoś bliskiego lub dla samego siebie. Zachwyci swoim pięknym, oryginalnym wyglądem, a także może być symbolem miłości (nie tylko partnerskiej, ale także tej przyjacielskiej czy rodzicielskiej), sukcesu zawodowego oraz naukowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium