Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Dumortieryt

Dumortieryt  kula fasetowana ok. 4,5mm Dumortieryt kula fasetowana ok. 4,5mm
Producent: Kamieniołomy
Cena:

49,00 zł

zobacz więcej
Dumortieryt kula fasetowana ok. 4mm Dumortieryt kula fasetowana ok. 4mm
Producent: Kamieniołomy
Cena:

39,00 zł

zobacz więcej
Dumortieryt kula fasetowana ok. 6mm Dumortieryt kula fasetowana ok. 6mm
Producent: Kamieniołomy
Cena:

59,00 zł

zobacz więcej
Dumortieryt kula gładka ok. 10mm Dumortieryt kula gładka ok. 10mm
Producent: Kamieniołomy
Cena:

49,00 zł

zobacz więcej

Dumortieryt: stworzysz z nim przepiękną biżuterię!

Dumortieryt jest to borokrzemian glinu barwy niebieskiej lub fioletowej. Nazwę zawdzięcza Francuskiemu paleontologowi M.E. Dumortiera.

Występowanie: Brazylia, USA, Francja, Kanada, Madagaskar, Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Polska.

Już po pierwszym rzucie oka te piękne kamienie cię zafascynowały? Na żywo robią jeszcze większe wrażenie! Po przyjrzeniu się ich powierzchni dostrzeżesz jaśniejsze i ciemniejsze żyłki, które układają się w wyjątkową, ciekawie wyglądającą strukturę. W połączeniu z ich błyszczącą powierzchnią tworzą zachwycające efekt! 

Dumortieryt: właściwości

Biżuteria z tym kamieniem to zakup na lata! Jest on bardzo twardy (w skali Mohsa — używanej do określania twardości minerałów — jego wartość waha się między 7 a 8,5 na 10). A dzięki temu bardzo odporny na zarysowania i pęknięcia. 

Dumortieryt: znaczenie i znak zodiaku

Niektórzy wierzą, że ten kamień wzmacnia kreatywność, a także odwagę i cierpliwość. Z tego względu polecany jest Wagom. Z jego atrakcyjnego wyglądu warto się jednak cieszyć niezależnie od znaku zodiaku!

 

Niebieski dumortieryt pięknie komponuje się z praktycznie każdym innym kolorem. Łatwo stworzysz z nim więc spójną stylizację. Przejrzyj naszą ofertę i uzupełnij swoją biżuteryjną kolekcję o ten zachwycający kamień!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium