Wyszukiwanie po kolorze

PERŁOWY / PEARL SREBRNY / SILVER STARE SREBRO / OLD SILVER JASNE ZŁOTO / LIGHT GOLD ZŁOTY / GOLD RÓŻOWE ZŁOTO / GOLD ROSE MIEDZIANY / COOPER PIRYTOWY / PYRITE GRAFITOWY / GRAPHITE BEZBARWNY / COLORLESS WIELOBARWNY / MULTICOLORED CZARNY / BLACK SZARY / GREY BIAŁY / WHITE BEŻ / BEIGE BRĄZOWY / BROWN CZERWONY / RED RÓŻOWY / PINK POMARAŃCZOWY / ORANGE ŻÓŁTY / YELLOW ZIELONY / GREEN GRANATOWY / DARK BLUE NIEBIESKI / BLUE FIOLETOWY / VIOLET

AKTUALNE
Menu

Topaz

Topaz kula fasetowana ok. 2,2mm Topaz kula fasetowana ok. 2,2mm
Producent: Kamieniołomy
Cena:

39,00 zł

zobacz więcej
Topaz kula fasetowana ok. 3,5mm Topaz kula fasetowana ok. 3,5mm
Producent: Kamieniołomy
Cena:

45,00 zł

zobacz więcej
Topaz oponka fasetowana ok. 5x3mm Topaz oponka fasetowana ok. 5x3mm
Producent: Kamieniołomy
Cena:

75,00 zł

zobacz więcej

Topaz jego nazwa pochodzi od greckiego "topazos"  i łacińskiego "topasus" . Czysty topaz jest bezbarwny, drobne domieszki chemiczne powodują jego rozmaite zabarwienia. Topazy są najczęściej barwy żółtej. Zdarzają się niebieskie, fioletowe, różowe i czerwone. 

Barwa topazów wystawianych na długotrwałe działanie promieni słonecznych staje się jaśniejsza. 

Topaz: trwały i o pięknym blasku. Poznaj jego właściwości

Dostępne w ofercie naszego sklepu kamieniolomy.pl topazy są niezwykle trwałe. W skali Mohsa (służy ona do określania twardości minerałów) przyznaje się im 8 punktów na 10. Topaz jest więc bardzo odporny na zarysowania. Z tego względu przez długi czas zachowa swój zachwycający wygląd!

Ponadto topaz pięknie załamuje i odbija światło. Wykonane z niego kolczyki, pierścionki czy łańcuszki prezentują się bardzo elegancko i świetnie uzupełniają dzienne stylizacje, jak i wieczorowe kreacje.

Jak dbać o biżuterię z kamieniem topazu?

Do wyczyszczenia biżuterii wystarczy użyć wody i miękkiej ściereczki (silne środki myjące mogłyby spowodować zmiany w kolorze kamienia). Warto również pamiętać o tym, aby naszyjników czy pierścionków nie wystawiać na działanie wysokich temperatur, czy promieniowanie słoneczne. 

Topaz kamień a znak zodiaku — zastanawiasz się, czy jest tu jakaś zależność? Wiele osób wierzy, że ta biżuteria najlepiej sprawdzi się u Bliźniąt, Strzelca, Skorpiona, Wagi, Panny i Lwa. Uważa się, że topaz pomoże osobom spod tych znaków w skupieniu się na swoich celach i osiągnięciu ich. 

Dzięki różnorodności kolorystycznej powyższego kamienia łatwo dopasujesz jego barwę do swojej karnacji! Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealną biżuterię dla siebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium